Menu
GÜZELLİK >

Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Bayan da olsak erkek de olsak saçımızın parlak bir görünüm almasını hep isteriz.Parlak saçlara sahip olmak ise sandığınız kadar zor bir şey değil.Temiz bir yüze sahip olmak kadar önemlidir.

Çünkü temiz bir yüz ile bakımlı saçlarınız sizi güzel ve çekici kılacaktır. Parlak bir saça sahip olmak için birazdan sayacağımız yöntemleri düzenli şekilde yapmalısınız.

1-Soğuk Suyla Duş Almak Soğuk su saçınızın üst derisini kapatmakta etkilidir.Ve Soğuk su ile banyo yaptıktan sonra göreceksiniz ki saçınız ışıl ışıl parlayacaktır.Kış ayları soğuk duş alıp hasta olun demiyoruz fakat duşunuzu bitirdikten sonra bir miktar su ile saçınızı yıkayabilirsiniz.

2-Şampuan İkinci en önemli nokta kullandığınız şampuandır.Size en uygun şampuanı seçerek saçınızın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.Buradan reklam yapmak istemiyoruz fakat ucuz şampuanlara itibar etmemenizi öneriyoruz. 3-Sirke Sirke gerçekten de inanılmaz mucizevi bir doğal üründür.Saça parlaklık katmak bu yöntemle oldukça basittir.Yapmanız gereken ise sprey şişesinin içerisine sirkeyi sıkın ve saçınıza bolca sıkın ve durulayın.Haftada 3 kez banyodan sonra yapacağınız bu bakım yöntemi parlak saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

4-Saçı Fırçalamak Saçı fırçalamak parlak saçlara sahip olamanızı sağlayan en iyi yöntemlerden bir tanesi burada ince bir püf noktası vermek istiyoruz yapay fırçaları kullanmak yerine doğal saç fırçalarını tercih etmelisiniz. 5-Dengeli Beslenme Dengeli beslenmeyi sona bıraktık çünkü saydığımız yöntemler arasında dengeli beslenme olmaz ise diğer yöntemlerin hiçbir anlamı olmayacaktır.Parlak saçlar için genel olara E vitamini içeren gıdalar kullanmalısınız.E vitaminleri arasında ise Fındık ,zeytin, ıspanak gibi yiyecekler girmektedir.

Dengeli beslenme = Sağlıklı saçlar


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015