Menu
SEYAHAT >

Ordu/Camaş: En Uzun Dere Kanyonu

Camaş ilçesine 5km uzaklıkta olan Budak dere kanyonu 4km uzunluğundan dolayı Türkiye’nin en uzun kanyonu adını almıştır.2015’in sonlarında “Dere Turizmi Projesi” adıyla faaliyete geçmiştir. Kanyon bölgesinde domuz,keklik,tilki,atmaca,şahin hayvanları yaşamaktadır.Harika bir tabiat olan kanyon su sporlarına ev sahipliği yapmaktadır.Vadiden akan şelaleler insanı kendisine hayran bırakmaktadır.

Fethiye’deki Saklıkent’e benzerliği ön plandadır.Kano ve rafting sporlarına uygundur.Spor yapmak istemezseniz dar yerlerden akan berrak sular ve dinlendirici sesleri eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda çeşitli tesisler ve konaklama alanları kurularak ziyaretçilere daha iyi hizmetler verilmesi düşünülmektedir.Bungolov evler yayla turizminin vazgeçilmezidir.Heleki yeşil ve mavinin arasında bir de seni ısıtan şömine varsa alev renginde demeyin gitsin.Kanyonun üzerinden karşıya geçmeyi sağlayan tarihi köprüler ayrı bir hava katmaktadır.Camaş Karadeniz yöresine ait olunca balıkçılık kaçınılmaz olacaktır ve olta balıkçılığına yol açılacaktır.

Ordu`nun Dereleri

Ordu`nun dereleri
Aksa yukarı aksa
Vermem seni ellere
Ordu üstüme kalksa
Sürmelim aman…

Türküyü, Üniversite hayatımda Trabzon’da her daim yanımda olan Ordu’lu sevgili dostlarım ve meslektaşlarım: “Münevver Can” ve “Murat Teyyare” size armağan ediyorum ve kucaklıyorum,sevgiler.

Camaş Kanyonu Nerede ?


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015