Menu
SEYAHAT >

İskoçya`ya Seyahat Etmek

Gitmek güzel bir eylemdir hele burası İskoçya ise!

Seyahat tutkusu insanı özgürleştiren bir duygudur. Sizde fark edeceksiniz çok seyahat ettiğiniz sürece kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Bugün size sıra dışı bir seyahat önerisinde bulunacağım,bu seyahat önerimde size muhteşem coğrafyası ve heybetli kaleleriyle İskoçya’yı ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut eşliğinde gezmeyi öneriyorum.


Mehmet Turgut/ William Wallace

Bir tur operatörü bir süredir fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ile fotoğraf ve kültür turları gerçekleştiriyor. Televizyon programlarından da tanıdığımız usta fotoğrafçı Mehmet Turgut eşliğinde kuzeyin en güzel ülkelerinden biri olan İskoçya`yı gezmeye var mısınız? Bir çoğunuzun varız ama para var mı Özlem dediğini duyar gibiyim? Exculusive sayılabilecek bu seyahat önerimi imkanı olan insanlara öneriyorum. Çünkü yemyeşil doğası, görkemli kaleleri ve kendine özgü kültürüyle İskoçya`yı Mehmet Turgut`la fotoğraflamak herkese kısmet olmayabilir. Havasına suyuna taşına toprağına hatta William Wallace`ına hayran olduğumuz bu memleketin adını duyduğumda nedense kulağıma bir gayda sesi gelir taa uzaklardan.


Gayda

Dağlarına, tepelerine, bayırlarına, kıyılarına hayran olduğumuz bu ülkenin viskileri ve erkekleri de bir hayli ünlüdür. Şimdi bu kadar övdüğümüz bu ülkeye Mehmet Turgut`la sıra dışı bir seyahat deneyimine var mısınız? Beni kalbimden vuran bu güzel ülkeye Highland Festivali için gidilebilir. İskoçya’nın muhteşem doğası ve görkemli kaleleriyle destansı bir yolculuğa çıkacak olan fotoğraf tutkunları; çayırı çimeni yanında Edinburgh, South Queensferry, Falkirk, Stirling, Dunblane, Inverness, Loch Ness, Fort Augustus, Fort William ve Glasgow gibi sokakları tarih kokan şehirleri de gezme fırsatı bulacaksınız.


İskoçya Highland Festivali

Otlayan inekleri, kırmızı kafalı çocukları, etekli erkekleriyle en güzel kuzey ülkelerinden biridir İskoçya. Seyahat severler geleneksel kıyafetlerle İskoç danslarının sergilendiği ve İskoçya’nın tarihi sporlarını eğlenceli hale getiren Highland Festivali’nde, gayda eşliğinde İskoçya’ya özel tadımlarla Mehmet Turgut ile birlikte muhteşem fotoğraf kareleri yakalama imkânına sahip oluyor. İki günde bir yağmurun yağdığı ifil ifil rüzgarların hiç susmadığı, rüzgar tirübünlerinin harıl harıl enerji ürettiği enteresan ülkeyi gezmek için fırsat.


İskoçya İneği

Bir Bosna atasözü vardır, der ki: "Bir Seyahatin önündeki en büyük engel kapının eşiğidir." İlle de İskoçya`ya gitmeniz şartı değil, kapınızın ardı seyahat duygunu tadacağınız yerlerle doludur. Yolculuklar bizi kendimize getirir, bizi dinç ve diri tutar. Hayat üstüne üstüne mi geliyor sana yollar gel diyor bilesin.
info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015