Menu
BLOG >

Görüşürüz!

Görüşürüz?

Kelimenin kökü "Gör". Gözle vukuu buldurduğumuz eylemler bütünü.Bunu tamamlayarak karşı tarafa bu eylemi beraber yapacağımızı bildirdiğimiz bir kelimeye dönüşmüş "Görüşürüz" dilimizde.

Eskiden daha anlamlı daha güvenilir bir sözmüş ama bu.Bir arkadaşımıza bir akrabamıza ya da sevdiceğimize " Yarın 3’te her zamanki yerimizde “Görüşürüz" dediğimizde konu kapanır ve hatta muhtemelen tarifsiz bir mutluluk ve sabırsızlıkla o an beklenirmiş ve aaaa oda ne? Gerçekten bu karşılıklı görme eylemimiz ertesi gün tam da o saatte gerçekleşirmiş.Sorgusuz sualsiz bir gün önceden bulunulan güne kadar yaşananlardan bir haber görüşme sağlanır ve o başımıza gelen haberlerden o an haberdar olunur, sohbete sohbet katılırmış.

Bugün?Bugün de bu kelime aynı anlamını korumakta ancak bir farkla;O eyleme gelene kadar zaten biz herşeyi bir şekilde görüyoruz. Yine aynı üçlüye dönelim; arkadaş,akraba,sevgili ve yarın 3’te her zamanki yerde buluşalım diye de iyice eylemi aynı moda sokalım. Bitti mi? Yeni başlıyor.Bırakın görüşme gününü o SÖZLEŞME anından itibaren kaç kez daha o kişilerle görüştüğümüzü kendimize itiraf edelim.

-Yarın görüşüyoruz değil mi?
- Evet...
- Saatte bir değişiklik yok değil mi?
- Olursa haberleşiriz zaten.
O zaman keşke sözleşmelerdeki,
- Efendim?
- Yok birşey...

Ya eylem günü, buluşma saatinden saatler önce başlayan; şimdi evden çıktım.Otobüsteyim,offf ya taksi gelmedi, canım da çok sıkkın ama,sen iyisin değil mi? Yaklaştım ben 10 dakikaya oradayım. 2 dakikaya o yerdeyim...Vs Vs Vs... Daha neler neler değil mi? Eee buluşma anı? Herşeye hakimiz zaten, sözleştiğimiz andan itibaren ne yedik ne içtik neye kızdık neye sevindik hepsinden haberimiz war, buluşma anına neyle geldik nelerle karşılaştık, bunları da biliyoruz.E zaten birbirimize de güvenmiyoruz, 46 defa buluşuyoruz değil mi diye teyitleştik.Ne konuşacağız buluştuğumuzda? Nerde o bir önceki örneklememizdeki sohbetler? Buluştuğumuzda telefonumuza sarılıp,oyunumu oynasak?kim ne yemiş neredeymiş ona mı baksak hayıflanmaktan? Asla, artıları hiç mi yok vardır elbet. Ama bir düşünün yinede.O zamanların Facebook u;Düğünler.Tüm arkadaş,akraba listemiz o düğünlerde.Kim kimi beğenmiş kime meyilliyiz orada?Tanışma,tanıştırılma sanal alemde değil, alemlerin alemi düğünlerde.O ne içten o ne gerçek yüzler, düğünde poz veren olduğundan farklı çıkan insanlar var mı? Gelinin ablası hariç (Çünkü onun o gün için yaptığı saç ve o seçilen kıyafet, aman Tanrı`m onu çıkarıyorum bu listeden) Herkes aynı.Nette görüp beğendiğin bir tipe gerçekte karşılaşıp ayhhhh diyemezsin.Bak bu da ne kadar samimi. Örnekleri ve dahalarını çoğaltabiliriz, bazen abartabiliriz de.Ama özlemek,özlem duymamak elde mi? Haaa bir de son bir not; teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor değil mi? Eee eskiden “Görüşürüz” dedikten sonra görüşene kadar herhangi bir maddi manevi zarara uğramıyoruz o eyleme yönelik.Ya bugün? Sırf ne yaptın? nerdesin?buluşuyoruz değil mi? diye yazar konuşurken verdiğimiz SMS parası, harcadığımız enerji ve tümce,kafamızdaki deli sorular deli şüpheler…Kolaylaştırıyor mu?

Görüşürüz...!!!

Gürman NALDÖKEN


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015