Menu
KEŞFET >

Fotoğrafta Flaş Kullanımı

Fotoğrafın oluşması için hepimizin bildiği gibi ışık gereklidir.Fakat ışığın yetersiz olduğu durumlarda flaş en büyük yardımcımız olur.

Neden Flaş Kullanıyoruz ?

Çektiğimiz fotoğrafların onları izleyen kişilerde farklı duygular uyandırmasını, etkilemesini isteriz ve bununla birlikte fotoğrafımız doğalda olmalıdır.Bu tür bir etkiyi yakalayabilmek için fotoğraflarınızda flaş kullanımını önermiyoruz.

Ama şuan neredeyse bütün fotoğraf makinelerinde flaş bulunmaktadır. Flaş kullanımı aydınlatmada bize oldukça fayda sağlamaktadır ama bu fayda yanlış ve bilinçsiz kullanımda bize kırmızı göz, sert gölgeler ve ışık parlamaları gibi istenmeyen sonuçlar verir.


Fakat flaş kullanımı bazı durumlarda istediğimiz sonuçları elde etmek için gereklidir.Çünkü ışığın yetersiz olduğu durumlarda objelerin görünmesi için ışık gereklidir ve bu gerekliliği karşılamak için minik yardımcılarımız flaşlarımıza başvururuz.

Neredeyse tüm SLR fotoğraf makinelerinde bulunan flaş bize bir anlık ve oldukça güçlü ışık kaynağı olur ve bize güzel kareler yakalama fırsatı verir. Bu ışık kaynağı anlıktır.Çok kısa sürede nesne üzerinden fotoğraf makinesine ulaşarak görüntünün oluşmasını ve özellikle gece çekilen resimlerin aydınlık olmasını sağlar...


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015