Menu
GÜZELLİK >

Doğadan Gelen Güzellik İksiri Somon

Sağlıkla güzellik arasında hep doğrudan bir ilişki vardır denir. Yanlış olması mümkün mü? Güzel bakan güzel görür denir. Beden güzelliğine ruh güzelliği eşlik etmezse o güzellik Âşık Veysel deyimi ile “on para” eder mi! Etmez!Somon DNA’sıyla oynama Somon Ye!

Geçenlerde bir haber okumuştum. Somon DNA’sıyla gelen güzellik diyor. DNA’larla oynamayı etik bulmuyorum ben. Yüzümüzdeki zamansız kırışıklıklarla mücadeleye evet ama sağlıklı mı? Sağlıkla, güzellik arasındaki ilişki beslenmeden geçiyor,DNA devşirmekten değil! Balık bilinenen iyi cilt dostlarından biridir. Doğru beslenme ile sağlığımızı koruruz. Balıksız bir mutfak sağlıklı olabilir mi?Balık deyince benim aklıma soğuk denizlerin kraliçesi somon geliyor. O somonların turuncu rengi görenin içini açar. Somon cildi güzelleştiren gücünü hem kaliteli protein yapısından hem de zengin fosforik asit içeriğinden alır. Omega-3 deyince “oley” demek geçiyor içimden. Hani, diyoruz ya “ne yersen osun” diye. Somon yersen somon gibi pırıl pırıl olursun, güzel görünür ve güzel bakarsın. Güzel bakarsan güzel görürsün.Hangi Balık Bir Renge İsmini Verebilmiştir

Genelde balıkların, özelde somonun cildimizi güzelleştirdiğini not ettik. Soğuk denizlerden gelen bu güzel balığın güzelliğe etkisini biliyoruz. Fakatsomon renginin de bu balıktan ilham alınarak isimlendirildiğini düşündüğümüzde estetik hayatımıza katkısını da yeniden düşünmemiz gerekir derim. Yavruağzı gibi kendine münhasır bir renktir, somon sarısı, somon turuncusu.Somun ta uzak kuzey ülkelerinin, Alaska’nın, Kanada’nın balığı mıdır? Hayır, gidin balıkçınıza sorun Karadeniz somonunu isteyin hemen tezgâhtan alıp teraziye koysunlar. Yerli somon her mevsim bulmanız mümkün bir yanıyla Karadeniz güzelidir.

Somon Kuzey Terbiyesi Almıştır Onu Terbiye Etmeyin!

Somon kelimesinin Norveç, Danimarka, İsveç gibi ülkelerle anılır, hatırlanır olmasının bir sebebi nedir? Bence nedeni, bu ülke mutfaklarının temel taşlarından birinin somon balığı olmasıdır. Kaliteli bir yaşam için bedenimize ve ruhumuza dikkat etmemiz gerekir. İşte burada bize Somonun müthiş katkıları olacaktır. Balıkçıya gittiniz Norveç`in soğuk ve temiz sularında avlanmış Norveç somonu aldınız, tazeliği rengine yansır, rengi bile içinizi açmaya yeter. Somon saftır, kendi başına lezzetlidir, onu hiçbir şeyle terbiye etmeyin doğuştan kuzeyli terbiyesi almıştır. Baharat katmadan tüketmenizi öneririm. Yediğiniz somon Omega-3 ve D vitamini ve B12 ile iyot eksikliğinizi karşılayarak zindelik verecek sizi güzelleştirecektir.

Zamansız Gelen Kırışıklıkları Omega-3 Tamiratına Alın

Ülkemizde doğanın bize sunduğu Omega-3 gibi güçlü bir yaşam kaynağını, güçlü bir şifayı, iksiri yeterince değerlendirdiğimizi söylersek yalan söylemiş olmaz mıyız? O halde, sağlıklı beslenmeye bir yerden başlamaya, ruhumuzu ve bedenimizi gündelik hayatın getirdiği stres, gürültü, hava kirliliği gibi yıpratıcı etkilerden korumak için daha çok balık tüketmeliyiz. Denizlerin bize en büyük armağanlarından biri olan somon yiyerek bedenimize zindelik katmaya ve etrafımıza pozitif enerji yaymaya ne dersiniz?
info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015