Menu
KEŞFET >

Bebek Taşıma Ceketi

Bebeklerimize şefkat gösterme yollarından biri de onları sevgiyle kucaklamaktır.Bu bir gelenek haline gelmiştir.Bebeklerimizi kalbimizden ayırmayalım.Özellikle doğumdan sonraki ilk aylarda gönül bağını sıkı tutmalıyız ki bebeğimiz ilerleyen yaşlarında güven duygusunu hakkını vererek yaşasın.

Günümüzde anne-bebek bağının ne kadar önemli olduğu yeni yeni kavranmaktadır ve günümüzün modern anneleri,geçmişimizdeki gelenekselci annelere göre yoğun tempoda çalışmakta olup bebekleriyle yeterli zamanı geçirememektedirler.

Bunun için bebek taşıma ceketi ni tercih etmektedirler.Birçok ünlümüzün çocuklarına dikkat ederseniz sık sık kullanılmaktadır.Hatta yabancı milletvekili bebeğiyle mecliste oy kullanmaktadır.

Licia Ronzulli

Bebeklerimizi bebek taşıma ceketiyle taşırken sağlık açısından dikkat etmemiz gereken hususlardan bahsetmek istiyorum;Bebek aşırı derecede aşağıya sarkmamalı ve güzelce kavranmalıdır.Yüzü nefes alacak ve öpecek şekilde görünmelidir.Hareketi engellenmemelidir.

Anneyi de atlamamak lazım ki boyun ağrılarına sebebiyet verilmesin.Boyun-omuz mesafesi ayarlanmalıdır.Kalça ve omurgaya yük binmemelidir. Bebek taşıma ceketini bebeğiniz 1.5 aylık olduktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.Fakat bu aylarda bebeğiniz başını tutmakta zorlanacağı için yüzü anneye dönük olmalıdır.Ayrıca bebek taşıma ceketi birden fazla çocuğunuz varsa ya da sıklıkla alışveriş ediyorsanız tam size göre diye düşünüyorum.

Tüm bunlara özen gösterelim ki miniklerimiz hayatlarına bebek taşıma ceketleriyle mutlu başlasınlar.

info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015