Menu
GÜZELLİK >

Aknesiz Hayat

Aknesiz Bir Cilt için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kadınların en büyük sorunlarından biri aknelerdir diye düşünüyorum. Can sıkıcısı bir durumYoutuber Ayşe Çakar da bu sorunu yaşamış ve cildini aknelerden arındırmak için çalışmış çabalamış ve 2 yıl içinde bu dertten kurtulmuş. Birçok şehir ve 20 den fazla doktor gezen Ayşe Çakar doktorların uyguladıkları tedavilerden sonuç alamayınca çareyi akneyi derinlemesine araştırmada bulmuş ve bu sorunla yaşan insanlara tavsiye mahiyetinde bazı önerilerde bulunmuş. İşte o öneriler.

Ayşe Çakar

Önce aknenin asıl kaynağını bulun bulun

Önce bir doktora görünüp ayrıntılı kan testi yaptırın. Akne sadece bir sebepten dolayı olmayabilir. Akne, vücudumuzda abzı şeylerin yanlış gittiğinin göstergesidir. Aman dikkat.

Su çoğu hastalığın çözümüdür bol bol su için

Su hayattır. Su çoğu hastalığın da çözümüdür. Günde içilen en az 10 bardak su, daha sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı olur. Suyun özellikle yudum yudum içilmesi önemlidir. Unutmayın vücudunuzun %70’i sudan oluşur.Ne yerseniz osunuz yediklerinize dikkat edin

Beslenme önemli. Aknesiz bir cilt için doğru beslenin. İşlenmiş hazır yiyecekler, şeker (en kötüsü), süt ürünleri, gluten, kötü yağlar, kızarmış yiyecekler tüketirseniz akneye davetiye çıkarırsınız. Sağlıklı ve dengeli beslenin.Cildinize saygılı davranın, özen gösterin

Akneden kurtulmak için kuvvetli akne ürünleri ile cildinize sert davranmayın. Özellikle sabun ve alkol içerikli ürünler cildi aşırı kurutuyor ve cildin kendini korumak adına daha fazla yağ üretmesine neden oluyor. Aynı zamanda, bozulan yağ dengesi nedeniyle daha fazla sivilceye neden oluyor.

Temizlik önemli, çevrenizdeki eşyaların temizliğine dikkat edin

Yastık kılıflarınızı en az haftada 1 kez değiştirmek, cep telefonunuzun ekranını temizlemek asla ve asla kirli ellerinizle cildinize dokunmamak gereklidir. Havlunuzu günlük değiştirmek akneden kurtulmanızı sağlar. Ellerinizi yüzünüzden uzak tutmalısınız. Yüzünüzle oynamanız cildinizde ize neden olabilir.

Gıda takviyeleriyle mineral ihtiyacınızı destekleyin

Doğru beslenemiyorsak vücudumuzun gün içerisinde ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri takviye olarak alabiliriz. Hücre yenilenmesinde etkili olan Omega3, C vitamini günlük rutininize uygun multi- vitamin tabletler, akne üzerinde etkili olan çinko gibi gıda takviyelerileri çözümlerden biridir.Byebyestress, düzenli bir yaşam ile stresinizi azaltın

Tüm kötülüklerin anasıdır. Stres bütün her şeyin başı olduğu gibi sivilcenin de en büyük tetikleyicisidir. Tamamen stresten uzak durmak mümkün olmasa da stresinizi en düşük seviyede tutabilirseniz daha sağlıklı olursunuz.


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015