Menu
KEŞFET >

Stil Sahibi Kadınların İzleyeceği 3 Şık Film

Moda ve film birarada zevkle keyifle ve yakından takiple izleyeceğiniz,birkaç ünlünün biyografisi,modaya katkısı ve tarihe küçük bir yolculuk sizlerle.Şayet izlemediyseniz hemen içlerinden birini seçin ve akşamki planınızı yapın,iyi seyirler dilerim.


1-ŞEYTAN MARKA GİYERBir kitaptan uyarlanmıştır.Asistanın vogue dergi editörüyle yaşadıkları gerçekler işlenmiştir.Moda dünyasında güçlü rakipleriyle ayakta kalmaya çalışmaktadır.Küçük kasabadan idealleriyle gelmiştir.Şişman ve moda anlayışı yoktur.Bu sebeple gözle görülür bir değişim yaşamıştır.Böylelikle kendini bulmak isteyen izleyicilere model olmuştur.Fakat filmde moda dergisi olan Runway’in yayın yönetmeni ile asistanı arasında geçmektedir.Patricia Field “Sex and the City”nin kostümcüsüdür.Kıyafetleriyle,tarzıyla,kullandığı aksesuarlar filmi ilgi çekici kılmıştır. Hollywood’un komedisi olan bu filmde moda dünyasının sahne arkası bölümleri bize fikir vermektedir. Oyuncular Prada,Gucci,Calvin Klein ,Chanel,Donna Karan,Valentino markaların şovunu yapmaktadır.

2-COCO CHANEL’DEN ÖNCEGerçek adı Gabriella Chanel’dir.Biyografi ve ünlü olana kadarki yaşadıklarından ötürü dram özelliği olan bir filmdir.Şuan dünyanın en ünlü modacısı olarak anılmaktadır.Aynı zamanda şarkıcılıkla da ilgilenmiş sahne almıştır.

Yetimhaneden fenomenliğe giden bir hayat hikayesidir. Kadına ve giyimde rahatlığa önem veren bir düşünce ağır basmaktadır.Tayyör elbiseler yerini almaktadır.Şapka ve giyimden başlayarak kozmetik ve parfüm alanına sıçradı.Chanel No.5’in yaratıcısıdır.5 rakamının şansına inanmaktadır.

3-GİAGia amerikanın ilk top modelidir.Eroin bağımlılığından dolayı maalesef Aids ten yaşamını yitiren ilk ünlü kadındır.Bu karakteri Angelina Jolie canlandırmaktadır ve kendisine Altın Kürekazandırmıştır.1980’li yıllarda Cosmopolitan ve Vogue dergilerine kapak olmuştur. Armani,Versace,Christian Dior gibi birçok ünlü markalarla çalışmıştır.Kısacası zamanın en çok aranan ve en güzel bayanıymış. Sarı güller,Gia’nın sembolü haline gelmiştir.


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015