Menu
BLOG >

Gülben Ergen: Çocuklar Gülsün Diye

Gülben Ergen’i Çocuklar Gülsün Diye Selamlamak

“Sanat” güzel bir alandır. Sanatını icra eden “sanatçı”bu güzel alanda çalışan güzel insandır. Ne yazık ki tüm kavramların içini boşalttığımız gibi sanatçı kavramının içini de boşalttık. Önümüze gelene sanatçı diyoruz! Sanatçı dendiğinde benim aklıma Gülben Ergen geliyor. Sanatıyla ilgili bir yorum yapmam, doğru olmaz. Fakat Gülben Ergen sivil topluma ve ülke çocuklarına yaptığı çalışmalar nedeniyle Türk toplumun takdirini kazanmış bir sanatçıdır, bir aktivisttir, iyi bir sivil toplum lideridir, güçlü,vizyon ve vicdan sahibikadındır. Takdir edilesi çalışmalarıyla Gülben Ergen’i selamlamak

Bir ülkede demokrasi kültürünün oluşmasında ve yerleşmesinde sivil toplum kuruluşlarının önemi çok büyüktür. Gülben Ergen Türkiye’de ihmal edilmiş bir alan olan “Çocuk” konusunda aktivistlik yaparak milletimizin takdirimizi kazanmıştır.

Gülben Ergen’in Özlem’in takdirine ihtiyacı var mıdır? Şüphesiz ki yoktur! Ama ben yine de minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. O, ülkesi için taş üstüne taş koymuş ya da ülkesinin geleceği çocuklar için çok anaç bir hareketle taşın altına gövdesini koymuş lider ruhlu kadındır! İşte bu nedenle, Gülben Ergen’i bu blog yazımla selamlamak istiyorum. Yaptığı çalışmaları takdirle izliyor ve kendisini gönülden destekliyoruz.

Medeni bir insan örneği Gülben Ergen

Gülben Ergen, Çocuklar Gülsün Diye adında bir kampanya başlatıp kampanyasını dernekle taçlandırdı ve kurumsallaştırdı. Türk sivil toplumunun geleceği için rol model oldu. Peki, nedir bu sivil toplum?İngilizce “civilization” yani “uygarlık-medeniyet” kelimesinden gelen “sivil” kelimesi, daha geniş anlamıyla toplumun medenileşmesi, uygarlaşması anlamına gelmektedir. Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye medeni bir harekette bulunmuştur. Türkiye çocukları ve bizler ona minnettarız! “Sanat” yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesidir derler, “sanatçı” için eser veren kimsedir tanımlaması yapılır. Çocukları güldürmekten daha öte bir sanat var mıdır? Çocukların gülmesi ve mutlu bir yarın oluşturması için bilim ve eğitim yuvası kurmaktan, inşa etmekten öte bir eser var mıdır?

Her sanatçı topluma rol model olmak zorunda değildir. Her sanatçıdan model de olmaz! Bu bir istek, arzu ve adanmışlık meselesidir, vicdan meselesidir. Başkalarının derdi ile dertlenebilme gibi yüce duyguların olmasını gerektirir.

Muasır medeniyetler seviyesine çocuklarımızla erişmek

Türkiye’nin yarınlarını kendine dert edinmiş, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için ve onların mutlu olması için “Çocuklar Gülsün Diye” bir dernek kurmak son derece takdire şayan bir durumdur. Ülkemizin, toplumumuzun gelişmesi ve Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için toplumu için çalışan, içinde yaşadığı ülkeye bir vatanseverlik duygusu içinde bağlı, yanlışa yanlış, doğruya doğru diyebilen, eleştiri kabiliyeti yüksek insanlarınçoğalması gerekiyor.

Bir kahramanın hediyelik eşya dükkânı.Ben derim ki, bir hediye alırken, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne ait cocuklargulsundiyedukkani.com adındaki online hediyelik eşya sitesini hep hatırlayalım ve Gülben Ergen’in bu anlamlı çalışmalarına toplum olarak karınca kararınca destek olalım. Tokattan, Şanlıurfa’ya, Edirne’den Erzurum’a kadar Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli bir şekilde anaokulları açan bu derneği kısaca tanıyalım.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği: 2010 yılında Sanatçı Gülben Ergen öncülüğünde başlatılan Çocuklar Gülsün Diye kampanyasının devamı olarak kuruldu. Sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını, Araştırmacı Elvan Oktar`ın başkan yardımcılığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Dernek, destekleyenlerini “kahramanlarımız” diye tanımlıyor. Sizce Türkiye için Çocuklar Gülsün Diye bir kahramanlık yapmanın zamanı gelmedi mi?


info@ozlemcakir.com.tr
|
©Özlem ÇAKIR - Tüm Hakları Saklıdır.
|
Mega Tasarım 2015